Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Bu takımın askeriyim

YazarMesaj
can33
Admin
can33

Bu takımın askeriyim Empty
MesajKonu: Bu takımın askeriyim   Bu takımın askeriyim Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 3:33 pm

’Bu takımın askeriyim’
A Milli Takımımız'ın genç yıldızı Semih Erden, FANATİK'e özel açıklamalar yaptı.
19.08.2007

A Milli Takımımız’ın genç yıldızı Semih Erden, kadroda birçok starın bulunduğunu
söyledi, “Tecrübelileri general olarak düşünürsek, bana düşen asker olmak” dedi.

Semih Erden... 1986 doğumlu, 2.10 boyunda... Hem A Milli Takımımız’ın, hem de Fenerbahçe’nin en önemli isimlerinden birisi. Özellikle geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından itibaren sergilediği performans ile Fenerbahçe Ülker’in şampiyonluğa ulaşmasında çok önemli rol oynadı. Şimdi gözler İspanya’da organize edilecek Avrupa Şampiyonası’na çevrildi ve Semih de, hem kendi basketbolu ve Fenerbahçe’yi, hem de Milli Takım’daki hedeflerini FANATİK için dile getirdi. Fenerbahçe Ülker ile geçen sezona tutuk başladığını, ancak haftalar ilerledikte ritmini bulduğunu söyleyen genç yıldız, “Bunda da Aydın Örs’ün çok büyük emeği var. Benimle devamlı konuşup, neler yapmam gerektiğini söylüyordu. Onu can kulağıyla dinleyerek, daha iyi olmaya çalıştım. Özellikle Kambala gittikten sonra, hocam bana güvendiğini ve yola bu şekilde devam edeceğini anlattığında, özgüvenim de yerine geldi. Zaten sezonu şampiyon bitirmek de doğruları yaptığımızı gösteriyor” dedi.

‘Ne beklendiğini biliyorum’
Milli Takım’daki rolünün de bilincinde olduğunu söyleyen Semih, “Burada çok önemli isimler var. Yılların deneyimini üzerlerinde taşıyan ağabeyler, NBA ve Avrupa’da boy gösteren yıldızlar... Herkesin de yapması gerekenler belli. Bana düşen, askerlik görevi. Yani çok mücadele eden, tabiri caizse oyunun pis işlerini de yapmak zorunda olan kişiyim. Bunu da elimden geldiğince başarıp, faydalı olmaya çalışıyorum. Benim savunma yönümün ön plana çıkartılmasının nedeni de bu. Benden öncelikle müdafa istendiğini biliyorum, ona göre hazırlıyorum. Ancak şunu da söylemeliyim ki, bir maçta blok ya da smaç yaptığımda aldığım hazzı da başka hiçbir şeyde almam” şeklinde konuştu.

‘Her şey sahada bitiyor’
Genç yıldız, Milli Takım’ın hedefleri hakkında ise şunları söyledi: Biz çok iyi bir takım olduğumuzu biliyoruz. Her şeyden önce çok genç bir takımız. İnanılmaz yoğun tempoda çalışıyoruz. İspanya’ya şampiyonluk için gideceğiz, ancak bunun sözünü vermek mümkün değil. Basketbolda her şey sahada o gün ne kadar iyi olduğunuza bakıyor. İsim isim bakıldığında birçok takımdan daha iyi durumdayız. Yine de son Dünya Şampiyonası’nda ABD Milli Takımı’nın durumunu göz önüne getirdiğimizde basketbolda hiçbir şeyin garantisinin olmadığı ortaya çıkıyor.

‘Ya NBA, ya Fener!’
Basketboldaki geleceği hakkında da yorumlar yapan Semih, “Ben de her oyuncu gibi NBA’de forma giymek isterim. Ancak ‘NBA olmazsa Avrupa’ya gider misin?’ diye soruyorlar. Onu istemem. Zaten şu anda Avrupa’nın en büyük kulüplerinden birisinde oynuyorum. Neden gideyim ki! NBA olmazsa Fenerbahçe’de basketbol kariyerimi sürdürürüm. Çünkü ben gerçekten iyi bir Fenerbahçeliyim ve Sarı-Lacivertli forma benim için Avrupa’daki tüm formalardan daha önemli” dedi.

‘İyi olan kazansın!’
Fenerbahçe Ülker’in gelecek sezonki kadrosuna kendi pozisyonunda oynayan Vidmar’ın dahil olmasıyla, Oğuz’la birlikte farklı ve daha çetin bir forma mücadelesinin kendisini beklediğini hatırlattığımız Semih, “Ben mücadeleye hazırım. Tanjeviç beni 4 numara kullanacak gibi. Bunu yapabilecek fundamentalim var. İlk coachum Türkay Çakıroğlu sayesinde, fundamental konusunda normal uzunlardan daha iyiyim. Mücadeye konusuna gelince de, ‘İyi oynayan kazansın’ diyebilirim”şeklinde konuştu

‘Kendimden geçiyorum’
Oyun içinde bazen vurdumduymaz gibi göründüğünün farkında olduğunu da anlatan Semih, “Bu tarz eleştiriler aldım. Ama inanın o anda kendimde değilim. Sahaya çıktığımda sadece maça konsantre oluyorum. Basit bir hata yaptığımda ise, vücudumdaki bütün güç sanki terle birlikte akıp gidiyor. Yani herkesin beni umursamaz gördüğü anda benim aslında mideme ağrılar giriyor. Özellikle Fenerbahçe’nin çubuklu formasını giydiğimde kendimden geçiyorum. Bunu nasıl anlatabilirim ki” ifadesini kullandı.
Ümit AVCI

Devler pür neşe!
Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren A Milli Basketbol Takımımız, dünü tek idmanla geçirdi. Bogdan Tanjeviç yönetiminde, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda yapılan taktik ağırlıklı antrenman çok neşeli geçti. Özellikle Hidayet Türkoğlu, İbrahim Kutluay ve Kaya Peker’in, genç oyuncu Cenk Akyol ile şakalaşmaları, takım arkadaşlarını güldürdü. Milliler, bugün izin yapacak.

Bu takımın askeriyim
1 sayfadaki 1 sayfası