Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

adam isim degistirnce unlu oluyor..

YazarMesaj
can33
Admin
can33

adam isim degistirnce unlu oluyor.. Empty
MesajKonu: adam isim degistirnce unlu oluyor..   adam isim degistirnce unlu oluyor.. Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 4:00 am

ADIM BERDAN ENGIN KARADEMIR

1978 Diyarbakir dogumluyum. Aslen Mardinliyim. Babamin devlet memuru olmasindan dolayi yerlestigimiz Isparta'da liseyi bitirdim. Sonra babam emekli oldu ve Istanbul'da konfeksiyon atölyesi açtik. Önceden konfeksiyoncuydum. Makinaci, overlokçu olarak çalistim. Müzik, benim hayatimda tesadüftü. 'Sesin çok güzel, bir sarki okur musun' gibi tepkiler oluyordu ama hayal etmiyordum bir gün milyonlara sarki söyleyecegimi. Her sey bir türkü bara eglenmeye gitmemle basladi. Orada sarki okudum ve mekan sahibinin bir tanidigi vasitasiyla buralara geldim. Ilk basta 2.5 milyon liraya orada sarki söylemeye basladim. 6-7 sene türkü söyledikten sonra bir albüm yaptim. 'Aman Aman' albümünden önce bilinmeyen bir albümüm vardir. Ama ismim farklidir albümde. Berdan Engin Karademir'dir benim asil ismim. O albüm Engin Karademir olarak çikmisti. Ama basariyi yakalayamamistik. Hayalimde ünlü olmak ve albüm yapmak yokken, ilk çikardigim albümün basarisiz olmasi kamçiladi, hirslandirdi beni. O hirsin üzerine, 1-2 sene daha çok çalisarak, 'Aman Aman' albümünü yaptim.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-