Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Mücadele vardı...

YazarMesaj
can33
Admin
can33

Mücadele vardı... Empty
MesajKonu: Mücadele vardı...   Mücadele vardı... Icon_minitimePaz Ağus. 19, 2007 2:45 am

Mücadele vardı...

Erman TOROĞLU

FENERBAHÇE’de enteresan bir kadro... Maçtan evvel rastladığım bir arkadaş, "Sarı lacivertliler bu gece mağlup olurlarsa, Zico’yu Brezilya’ya gönderecek uçak bulamazlar" dedi.

Tahmin ediyorum böyle bir işe Zico tek başına soyunmamıştır. Yalnız şunu da unutmamak lazım; bu çıkan kadroda oynayan futbolcular geçen yıllarda Türkiye’nin diğer takımlarında forma giyen, hatta herkesin ağzının suyunu akıtan genç oyuncular değil mi? Bu şunu gösteriyor; Anderlecht karşısında oynayan futbolcuların "Çok maç yaptık yorulduk" deme hakları yok.

Peki, ağabeyleri oynasaydı, maç bu kadar tempolu geçermiydi, bence hayır. İki taraf da çatır çutur mücadele etti. Çok kalite varmıydı, hayır. Ama mücadele vardı, heyecan vardı. Fenerbahçe’nin çıkardığı kadro Gaziantepsporlu futbolcuların da konsantrasyonunu bozdu. Çünkü, karşılarında büyük isimler oynasaydı, belki de mücadele tarzları ve motivasyonları daha farklı olacaktı.

Çıkan kadronun bir avantajı da şuydu; "Ben bu Fenerbahçe takımında oynarım" diyeceklerin 90 dakika şans bulmasıydı.

Kazım, Anelka’dan daha faydalı olur

Mesela, Colin Kazım için net bir karar verememiştim. Ama bu maçtan sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim; ismi Anelka kadar büyük değil ama Fenerbahçe’ye ondan daha faydalı olacağı kesin. Hele Türkiye’nin kış şartlarında zeminler ağırlaştı mı, rakipler için bayağı büyük tehlike olacak. Vücudunu iyi kullanıyor, o vücuda göre çabuk, inatçı ve ısrarcı.

Gaziantepspor’un golünü atan De Nigris de etkili bir oyuncu. Ama, yanındakiler ona ayak uyduramadılar. Daha güçlü bir takımda çok farklı işler yapabilecek bir oyuncu.

Bu maçı, ikinci kadroyu çıkararak Zico da pek önemsememişti. Fenerbahçe seyircisi de öyle düşünüyor olacak ki, çoğunluğu stada gelmedi.

Takımlar sahaya çıktılar, hakemlerin formaları sarı... Devre arasında telefon geldi, siyahları giydiler. Göstere göstere, pozisyon yokken maça böyle çıkacak bir hakemden iyi idare nasıl beklenir? Mesela, taç atışı topun çıktığı yerden yapılmıyorsa, o top rakip takıma verilir. Ama bu hakem tekrarını aynı oyuncuyla yaptırıyor. Top yerde dönüyor, durmadan faul atışı yaptırıyor. Dönüyorum, Gaziantepspor kalecisinin giydiği kıyafete bakıyorum; Fenerbahçeliler ile iç içe girince ne olduğunu anlayamıyorum. İşte bizden en üst düzey bir hakemin portresi. Demek ki, başka şeyler yapsa, devre arasında telefonla onu da değiştirecekler.

Mücadele vardı...
1 sayfadaki 1 sayfası