Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

ARSLAN, DİN DERSİNE KATILDI

YazarMesaj
kadife
Admin
kadife

ARSLAN, DİN DERSİNE KATILDI Empty
MesajKonu: ARSLAN, DİN DERSİNE KATILDI   ARSLAN, DİN DERSİNE KATILDI Icon_minitimeCuma Ekim 26, 2007 1:10 pm

T.C. Berlin Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan, Türk çocuklarının da yoğun olduğu Köln- Kalk semtindeki Kurt-Tucholsky Hauptschule’yi ziyaret ederek, İslam Din dersine katıldı.

Okul Müdürü Uwe Holke ve Din Dersi Öğetmeni Şeniz Hale Önel ile kısa süre sohbet eden Arslan, okul hakkında bilgi aldı. Okul Müdürü Holke, öğrencilerin yarıdan fazlasını göçmen çocuklarının oluşturduğu ve en büyük sorunun dil olduğunu vurguladı. Holke: “550 öğrenciye 50 öğretmen ile hizmet vermekteyiz. Okulumuz da ağırlıklı Türk öğrencileri bulunmakta. Okulumuzda dil yetiştirme, mesleğe yönlendirme ve meslek eğitimine yönelik çalışmalarımız var. Din dersi öğretmenimiz Şeniz Hanım, okulumuzda sevilen ve üstün hizmetmeliriye takip edilen bir öğretmenimiz“ dedi.

Arslan, okul öğretmenlerinden Şeniz Hale Önel tarafından verilen Hauptschule 10. sınıfın din dersine katıldı. 15 öğrencinin takip ettiği ve Almanca olarak verilen derste, Kur’an-ı Kerim’in cihadı nasıl izah ettiği ve dinlerin özünde şiddet olmadığı konuları işlendi. Ayrıca, gençlerin batının heyecanlı toplum ve gelenekleri içerisindeki yaşamları, İslam’da kimlik arayışı ve İslam’da fanatizm ile 11 Eylül olayları gibi konular soru ve cevaplı olarak müzakere edildi

Din Hizmetleri Müşaviri ve DİTİB Genel Başkanı Sadi Arslan ile Okul Müdürü Uwe Holke’nin takip ettiği din dersi sonrası Arslan, eğitimde dilin büyük önem taşıdığını ve sağlıklı bir entegrasyonun sağlanması ve iyi bir eğitimin gerçekleştirilebilmesi için yabancı kökenli çocukların çok büyük desteğe ihtiyaçları olduğunu vurguladı. Arslan “Bugün verilen din dersinden etkilendim. Sayın Şeniz Hale Önel hanım efendiye teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Burada doğan Türk veya Müslüman çocukların kendi dinlerini ders olarak görmeleri en tabii haklarıdır. Bu konuda da ayrıca Sayın Holke’ye gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İslam Din Dersi’nin ehil kişiler tarafından verilmesini destekliyoruz. DİTİB olarak, ev ödevlerine yardım kursları, uyum kursları ve okul öncesi eğitime destek kurslarıyla çocuklarımıza yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz. Birlikte nasıl cözüm buluruz, ortak hedeflerimiz nelerdir konusunda da her zaman sizinle işbirliğine hazırız. Bu derste işlenen cihat konusunda da, İbrahimi dinlerin özünde barış, sevgi, hoşgörü ve tolerans vardır. İslam Dini’de şiddeti reddeder”
dedi
http://www.fatihcamipfullendorf.yoo7.com

ARSLAN, DİN DERSİNE KATILDI
1 sayfadaki 1 sayfası