Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kararsiz dünyada bir karar.

YazarMesaj
kadife
Admin
kadife

Kararsiz dünyada bir karar. Empty
MesajKonu: Kararsiz dünyada bir karar.   Kararsiz dünyada bir karar. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 18, 2007 8:30 pm

Karar vermek benim elimde olsaydi, hic düsünmeden firlatacaktim düsündüklerimi, icimden gecenleri, yüzüne; gel görki kararsizlikda vardi isin icinde.
Söylesemmi, sussammi diye kararsiz kaldigimda, sonradan gelecek pismanlikliari düsünerek, yine kararsizdim cevab bulmada.
Oysa cok daha önceden, eger yoluma cikarsa, ona en acimasiz sözleri söylemek icin sabirsizlaniyordum.
Belki haksizlik yapacaktim? belkide kiracaktim onu yok yere, o anda aklima:

Ben seni yarattim has güller gibi
kas verdim göz verdim sümbüller gibi
söyle amelini bülbüller gibi
Derse Allah ben ne cevap vereyim

Sözleri tek tek aklima gelmisti, iyiki okumusum o sözleri bir zamanlar, gözlerim nemlendi, benzim soldu.
Nasil anlatirdim amelimi, yaptiklarimi yüce Allah karsisinda, egerki taa önceden icimden gecenleri bugün gerceklestirip, nihayet karsimda duranin yüzüne firlatsaydim, onu kirmis olsaydim.

Bu sorumlulugu tasiyabilirmiyim ?

Ömrüm boyunca burda bir haksizlik yaptim düsüncesini kaldirabilirmiyim ?
Ve sonra nasil cevap veririm?
Bir bicak gibi saplandi o anda allahimin sorgulayacaklari.....sen ne büyüksün Allahim....
Bunlar bir saniye icinde aklimdan gecenlerdi, agizim acik kalmisti...ve derinlere daldikca dalmistim.

Bir düsünce verdinki allahim
Düsündükce sonu gelmez
Bir Akil verdinki allahim, akla gelmez
Bir sonumuz varki bu dünyada sonu gelmez.

"Ben daha neye karar verdimki?

o karariki gerceklestireyim, onun icin nefes tüketeyim, dogru olup olmadigini her yönden düsünmedikce kesin bilmedikce"

Sen ne düsünüyorsun, neyin kararini veriyorsun!!!

Karar veme kararinda bir sonuca nasil varirsin, nasil verdigin karara inanabilirsin.
O an anladim, bana tek bir yol göründü, kendi hakkimda, kendi yolumda, karar verebilirim, etrafimdaki insanlari kirmadan, gücendirmeden ve bunaltmadan.
Beynimde sabitlendirdigim bu düsünceden sonra, yüzümün güldügünü anladim, belki disdan görünmüyor olabilir fakat gönlümün kipirdanislarini anlatmak mümkün olsaydi, yüzümde bir gün belirlenecegini biliyorum.
En dogru kararlar Islam dinimizin akan sularindan gecip, denizleri asip, daglari gecip ondan sonra verilen kararlardir.
Sonunda dogru bir karar verdigimin bilincindeydim.
kadife
http://www.fatihcamipfullendorf.yoo7.com

1 sayfadaki 1 sayfası