Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kücük ayrintilar

Hayatta kücük ve gözle görünmez ayrintilar ne kadar önemli sizin icin?
Cok önemli
Kücük ayrintilar Vote_lcap100%Kücük ayrintilar Vote_rcap
 100% [ 3 ]
Fark etmiyorum bile
Kücük ayrintilar Vote_lcap0%Kücük ayrintilar Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ilgilenmiyorum
 0% [ 0 ]
önemsiz
 0% [ 0 ]
Toplam Oylar : 3

YazarMesaj
kadife
Admin
kadife

Kücük ayrintilar Empty
MesajKonu: Kücük ayrintilar   Kücük ayrintilar Icon_minitimePtsi Eyl. 10, 2007 1:18 am

Hayatta kücük ve gözle görünmez ayrintilar ne kadar önemli sizin icin?

Bu basligi herkesin okumasini istiyorum.
Bu bir Anket oldugu icin, herkes oyunu vermeli.
Zaman zaman hayatimizda gördügümüz, kimsenin görmedigi veya fark etmedigi ayrintilar buraya yazilacak.
Bizde faydalanmis olacagiz, bu bir oyun gibi olacak.
(insallah düsündügüm gibi olur)
Belirli bir süre sonra yorumlar yapcaz, istatistik cikarcagiz.
Cok katilim bekliyorum.

Koca bir hayatta tek bir gün. ve gün icinde gördüklerimiz, fark ettiklerimiz.
Gencler, sizde okuyun burada yazilanlari.
Basta cesaret edip yazamiyorsaniz okumaniz yeterli.

Kurallar:
Cok uzun olmayacak sekilde, gün icinde kücük ayrintilari yazcaksiniz buraya.
Bu kadar.

Not;
Ben yazamam demeyin, üc dört cümle de olsa, kisa da olsa tek bir sözcük de olsa yazin. Ayrintinin nerde sakli oldugunun altini cizelim. (mümkünse)

En son tarafından Ptsi Eyl. 10, 2007 1:29 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
http://www.fatihcamipfullendorf.yoo7.com
kadife
Admin
kadife

Kücük ayrintilar Empty
MesajKonu: Uzun yolda tek bir gün   Kücük ayrintilar Icon_minitimePtsi Eyl. 10, 2007 1:24 am

Uzun yolda tek bir gün

Sabah gözlerimi acinca, yine her sey tanidik, yatagim, duvarlar, dolabim hatta duvardaki Resim, hepsi tanidik ve yüregime kazinmis gözlerimde sabitlenmis birer esyalar.
Gecenin buruklugu halen üstümdeydi. Üstümde agirlik olmasina ragmen kalkmaya calistim, belki acilirim diye, belki unuturm diye gece aklimi karistiran düsüncelerden kurtulurum diye.
Biraz ferahlamak icin elimi yüzümü yikayarak, farkinda olmadan aynaya bakip dalmistim. Karsida gördügüm benmiydim, bir an yabanci gibi gelince daha derinden bakinca kendimi görebildim. Gülünce gözleriminde güldügünü görünce, asik surat olunca nasil yansiyordu karsimdaki insanlara diye bir deneme yaptim, hic hosuma gitmedi, hemen tekrar gülmeye baslayinca, gülmek bana daha cok yakistigini anlayarak, "Hep gülecegim" dedim kendime.
Aynaya bakmayip sadece gerekeni yapsaydim, gülmem gerektigi nerden aklima gelirdi? ( ufak ayrinti..burada)

En son tarafından Ptsi Eyl. 10, 2007 1:40 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
kadife
Admin
kadife

Kücük ayrintilar Empty
MesajKonu: Geri: Kücük ayrintilar   Kücük ayrintilar Icon_minitimePtsi Eyl. 10, 2007 1:35 am

SIkIlmistim evde hele bir disariya cikayim diyerek, soguk hava olmasina ragmen, ceketimi aldim üstüme ve ciktim.
Adimlari atinca aklima sabahki aynada gördügüm, yüzünü her bir sekile sokan o, yani ben gelince gülmeye devam ettim.
Bu gülüsü kendimde deneyince, karsida, yolun karsisinda, yasli bir Dede gördüm, bastonu elinde, kirgin bedeniyle yinede durusu mükemmeldi. Aklima dedem geldi, dizlerinin dibinde oturdugum dedem. Bana bu dünyayi anlatmak isteyen dedem.
"Yavrum bir yol sec kendine, dik git, yan yollara sapma, düsme, alninin akiyla yolu tamamla "
degisi geldi aklima.
Karsi yoldan bu tarafa gecmek isteyen dede, bana dedemi hatirlattin,
ya onu görmemis olsaydim (fark etmemis olsaydim,ilgilenmeseydin). Dedem ve ögütleri o anda aklima gelirmiydi? hayir
!!!

(burada ince ayrinti, yasli ve etrafimizda yasayan insanlara karsi daha duyarli olmamiz gerektigini anlatmak istiyorum, o yoldan gecen yasli insan zorluk cektiginde yanindan gecmek ilgilenmemek, duyarsiz kalmak,
aklina hic bir sey getirmez;
fakat duyarli oldugunda belki beyninizin icinde zamaninda size verilmis bir ögütü tekrar yüzünüzün önüne gelmesini saglayabilirsiniz)

Kücük ayrintilar
1 sayfadaki 1 sayfası