Fatih Camii Pfullendorf
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fatih Camii Pfullendorf

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّح&

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Namaz ile kocasini yola getiren kadin

YazarMesaj
hilal54

hilal54

Namaz ile kocasini yola getiren kadin Empty
MesajKonu: Namaz ile kocasini yola getiren kadin   Namaz ile kocasini yola getiren kadin Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 12:52 am

"Namaz Yabanda Komaz"

Bes vakit namazini kilan bir müslüman hanim, sarhos bir adamla evlidir.

Hergün kocasi kafayi ceker ceker öyle gelir evine... Hic ayik olarak evine geldigi vaki degildir adamin.

Son derece dinine düskün olan genc Dindar müslüman hanim, bes vakit namazlarinin arkasindan kocasinin islah olmasi ve zikkimin kökü icki denen belayi birakmasi icin Allah'a dua edip gözyaslari dökerek yalvarir.

Günler, aylar gecmekte, kadin kocasina olan vazifesini dikkatle yerine getirmekte, sarhos koca haniminin güzel huyundan, kendisine yaptigi hizmetlerden son derce memnun. Fakat bir kere alismis musibete; karisina karsi da cok mahcup; ama bir kere alismis!..

Müslüman hanim namazlarinin arkasindan devamli göz yaslari döküyor, kocasinin islah olmasi icin hep agliyor... Geceleri kocasinin haberi olmadan onu rahatsiz etmeden yavasca yatagindan kalkiyor, bitisikteki odada namaza duruyor; Namaz'dan sonra dua ediyor:

- Ey Allah'im! Huzurunda günahkar ellerimi actim. Sana yalvariyorum, beni affet, günahlarimi bagisla. Ya Rabbi! Sana göz yasi dökerek yalvariyorum. Senin rizan icin kildigim namazlarimin ve döktügüm göz yaslarimin sana olan sonsuz imanimin dergah-i izzetinde bir makbuliyeti varsa, senin rizana uygun bir ibadet ve imanim varsa, Ey Ulu Allah'im! Bunlarin hatiri icin su anda yataginda uyuyan kocamida islah eyle, o musibet ickiden ikrahlik ve nefretlik ver de sana karsi günah islemekten kurtulsun!..
Kocama hidayet ver Ya Rabbi! Ey Rahman ve Rahiym olan Allah'im ! Duami kabul eyle... Diye dua ediyor.
Meger kadin bitisik odada namaz kilarken, kocasi da uyanmis, bakmis ki, yaninda yatan karisi, yatakta yok. Adam süphelenmis. Sarhosluktan yeni yeni ayilmaya baslayan kocasi vay karim beni aldatiyor diye yavasca yatagindan iner, saha sola karisini aramaya baslar. Sessizce kapinin araligindan usulca bakar ki, hanimi seccadenin üstünde diz cökmüs, namaz bas örtüsü basinda, ellerini göge, semaya acmis, ellerini Allah'in divanina kaldirmis, "Ey bagislamasi bol olan Allah'im, kocami da bagisla!" diyerek göz yaslari döküyor.
Kadinin Allah askiyla döktügü bu göz yaslari, adamin kalbinde adeta bir iman isigi olup parliyor ve adam birden aglamaya ve söyle dua etmege basliyor:
- Ey affi, bagislamasi bol olan Rabbim! Beni affet! Su gece yarilarinda karim benim icin göz yasi döker, aglarken, ben onun icin kötü düsünceler düsündüm. Hanimim benim bagislanmami senden yalvarirken, ben böyle günah icinde bogulayim! Bu reva midir?..
Ey Rabbim! Beni bagisla. Bundan sonra söz veriyorum ailem ile beraber sana kulluk vazifemi ben de yapacagim. Dinimin diregi olan namazimi ben de kilacagim. Aksamlari, geceleri evimde karimla birlikte namazlarimi kilarak evimizi nurlandirmaga ben de katilacagim... Diyerek Allah'a söz verir hidayete kavusur.

Kocasinin bu halini gören son derece iyi huylu, tam bir müslüman terbiyesiyle yetisen genc müslüman hanim sevinc göz yaslari dökerek kocasinin boynuna sarilir, aglar, aglar ve:
- Ya Rabbi! Sana binlerce, yüzbinlerce sükürler olsun. Kocami hidayete erdirdin. Kildigim namazlari, yaptigim dualari kabul ettin. Sana binlerce sükürler olsun Allah'im, diyerek sevinc gözyaslariyla Allah'a hamdeder, sükreder.

MUTLU SON!!!
hilal54

hilal54

Namaz ile kocasini yola getiren kadin Empty
MesajKonu: Geri: Namaz ile kocasini yola getiren kadin   Namaz ile kocasini yola getiren kadin Icon_minitimeCuma Eyl. 07, 2007 12:54 am

ATASÖZÜ

Namaz adami yabanda komaz,
Namaz Müslümanin isigider,
Namaza meyle olanin kulagi ezandir.
Abdestsiz yere basmaz.
Abdestsiz sokaga cikmaz.
Abid kendisinin mürebbesi (terbiyecisi) dir,
Abidin ibadeti nefsini islah eder.

Namaz ile kocasini yola getiren kadin
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-